Uudised ja teated

« Tagasi

22.märtsil toimub Viljandi maakonna tööstuse digitaliseerimise arenguprogrammi II koolituspäev!

22.märtsil toimub Viljandi maakonna tööstuse digitaliseerimise arenguprogrammi II koolituspäev!

Toimumiskoht: Grand Hotel Viljandi

Koolitusel saad teada, kuidas hinnata oma ettevõtte tootmissüsteemi olemust, mis on selle eeliseid ja puuduseid ning kuidas leida võimalusi tootmise tulemuslikkuse tõstmiseks.

Koolitus sisaldab nelja teemakäsitlust koos näidete, analüüside, otstarbekate lahenduste pakkumise ja diskussioonidega.

1. Tootmissüsteemi olemus ja selle koostisosad. Füüsiline ja operatiivne keskkond. Erinevad tootmissüsteemide realisatsioonivariandid. Nende eelised ja puudused. Stiihiline ja sihtotstarbeline tootmissüsteemi ülesehitus. Muutused tootmises.

2. Tootmissüsteemi koht ettevõttes ning integratsioon teiste sidusprotsessidega (arendus, ostutegevus, müük). Vastastikused seosed ja mõjud ning nende haldamine. Tootmise sisendid ja väljundid ning nende seos kriitiliste edutegurite ja nende kujunemisega.

3. Töökoha roll tootmises. Erinevad võimalused töökoha kujundamiseks. Töökohaintegratsioon tootmisprotsessi ja tootmisega. Töökoha automatiseerimise vajadused ja võimalused ning töökoha organiseerimine praktikas. Millest kujuneb töökoha tootlikkus ja tulemuslikkus. Kuidas algatada parendustegevusi.

4. Mõned aspektid, millest oluliselt sõltub tootmise tulemuslikkus: a) seadmete asetusplaanid ja tootmislogistika (Layout analüüsid); b) seadmete ümberhäälestuse lahendused (SMED); c) ennetava hoolduse ja remondi planeerimine (CMMS).

22.03 KOOLITUSPÄEVA AJAKAVA 

  • 10.00-13.00 KOOLITUSE I OSA
  • 13.00-14.00 LÕUNA
  • 14.00-17.00 KOOLITUSE II OSA

Registreeru koolitusele SIIN    

Hind ettevõttele 79€ 

Hinnale käibemaksu ei lisandu, välja toodud hinna eest saab ühest ettevõttest osaleda kuni 3 inimest!

Registreerimise tähtaeg 20.03.18, kell 17.00.

Koolituspäeva viib läbi IMECC OÜ.

Viljandimaa Arenduskeskus koostöös Innovaatiliste Masinaehituslike Tootmissüsteemide Tehnoloogiate Arenduskeskusega IMECC viisid esmakordselt Eestis 2017 aasta lõpus Viljandimaal läbi tööstuse digitaliseerimise auditi, mille põhjal koostati just Viljandi maakonna ettevõtetele mõeldud ainulaadse koolitusprogramm, mis koosneb kolmest koolituspäevast, koolitusreisist ning erialastest konsultatsioonidest. 

Lisainfo:
Ragnar Tammsalu, e-post: ragnar.tammsalu@viljandimaa.ee, mobiil: +372 5340 3138