Uudised ja teated

« Tagasi

Pikendatud tähtaega! Osale Viljandimaa mentorklubis. Sooviavaldusi ootame kuni 14. jaanuarini

Mentorklubid on ürituste sarjad, mis on suunatud alustavate ettevõtjate toetamisele ning mentorliikumise arendamisele Eestis. Mentorklubi raames saab alustav ettevõtja pidada nõu kogenud ettevõtjaga, osaleda ettevõtlusalastel koolitustel ja laiendada oma kontaktvõrgustikku.

Mentorprogrammis on nii mentor kui mentii kaasatud uute teadmiste hankimise, kontaktvõrgu laiendamise ning vastastikuse kogemusega rikastamise põnevasse protsessi.

Mentorklubi formaat võimaldab ettevõtjal: 
• omandada uusi teadmisi läbi koolituste
• omandada uusi teadmisi ja jagada kogemusi suheldes klubis osalevate teiste alustavate ettevõtjatega ja mentoritega;
• analüüsida koos mentoritega oma ettevõtte väljakutseid ja küsimusi, saada erinevaid vaatenurki ja arvamusi, ning paremini läbi mõelda oma otsused;
• suhelda teiste ettevõtjatega ning laiendada oma kontaktvõrgustikku.

Mentorklubi ajakava ja teemad.

Aastal 2018 toimub Viljandimaa ettevõtjate mentorklubi teisipäeviti, algusega veebruari lõpust mai keskpaigani. 

Planeeritav ajakava

Aeg

Teema, sisu ja koolitajad*

Planeeritav kohtumispaik

27-28. veebruar 2018

Sissejuhatus mentorklubisse.Minu kui juhi roll ettevõttes ehk kuidas juhtida ennast. Koolitajad Endel Hango ja Liis Hango, SELF II

Tartu

20. märts 2018

Ettevõtte edukas areng ehk mida mina saan teha. Eesmärkide seadmine. Koolitaja Maario Laas, Wisestarter

Viljandimaa

24. aprill 2018

Turundus- ja müügikoolitus "Samm suurepäraste tulemusteni". Koolitaja Timo Porval, Lavii Marketing

Viljandimaa

22. mai 2018

Finantsplaneerimine ja personalitöö. Kuidas eesmärke numbriliselt ja meeskonnana väljendada. Koolitaja Hanna Jõgi, Personalidisain

Viljandi

* mentorklubi korraldajatel on õigus programmis teha vajalikke muudatusi

Planeeritav päevakava klubides va esimene ja viimane moodul.

10.00- 11.30 piirkondlikku ettevõtte külastus
12.00- 16.00  koolitusaeg
16.00- 17.30 mentoritega arutamise aeg

Viljandimaa mentorklubisse on oodatud ettevõtjad, kelle ettevõtte vanus on kuni kolm aastat, erandkorras ka kauem tegutsenud ettevõte. Kuid eeskätt on osalemise eelduseks, et mentii on motiveeritud osalema kõikidel koolitustel, suhtlema aktiivselt mentorite ja teiste mentiidega (ka mentorklubi välisel ajal), sest eesmärk on arendada enda isikut ning seeläbi ettevõtet tervikuna.

Mentorklubis osalemine on tasuta ning mentiide arv on piiratud. 

Mentorklubis osalejad valitakse sooviavalduse alusel. Mentiiks sobivust hindab esitatud dokumentide põhjal Viljandimaa Arenduskeskus.

Kandideerimiseks palume täita hiljemalt 14.01.2018 mentii ankeet ning saata aadressil kaja.laats@viljandimaa.ee 

Lisainfo ja küsimused: 5788 0445, Kaja Lääts, mentorklubi projektijuht Viljandimaal.

2017 aasta Viljandimaa mentorklubis osaleja Tactical Solution OÜ, Brigita Puustusmaa on tagasisideks öelnud:

"Alustavale ettevõtjale on mentorklubi igati väärt ettevõtmine, millest mitte osavõtt oleks suisa patt. Nende kuude raames saab väga laiahaardelise koolituse alates ettevõtte strateegilistest alustaladest kuni finantsalaste baasteadmisteni. Kõik koolitused olid hoolikalt valitud ja väga praktilised. Viimast pean eriti oluliseks, lihtsalt õpiku teooriat võib iga alustav ettevõtja ka ise kodus lugeda. Enamikel koolituspäevadel võeti näiteid meie endi seast, olgu need siis osaleja veebileht või majandusaastaaruanne, mida koos analüüsisime. Õpetlikke nõuandeid sai nii koolitajatelt, teistelt menteedelt kui mentoritelt.

Mentorklubi raames õpid vaatama oma igapäevaseid toimetusi kõrvalt ja tihti hoopis teise pilguga. Mõni probleem, mis on sulle tundunud ületamatu, saab grupis kiire ja kerge lahenduse, sest teised oskavad asjale läheneda uue nurga alt. Mitu pead on ikka mitu pead!

Nagu muidugi iga ettevõtmisega peaks ka mentorklubiga liitumisel endale eesmärgid seadma, mida sa sellelt ürituselt ootad. Kui lihtsalt kuulad ja õpid on ju ka tore, aga eesmärgistatud tegutsemine viib kiiremini sihini. Kindlasti räägi oma ootused ja eesmärgid ka mentoriga läbi, nii on koostöö ladusam ja kõigile teada, mis omavaheliselt koostöölt oodatakse.

Ja lõpuks, muidugi kõik need inimesed, kellega sa mentorklubis tuttavaks saad. Üks suurimaid väärtusi. Igale ühele elad tema tegemistes kaasa, kõik abistavad kõiki nii palju kui võimalik, kontaktid kogu eluks ja iial ei või teada, millal need jälle sinu ettevõtmises kasuks tulevad. Sõbrad ja kaasvõitlejad, soovin kõigile edu ja loodetavasti mentorklubi tegutseb edasi veel pikalt. Kõigile, kes klubist veel osa pole võtnud, ära kahtle, haara sarvist, sa oled ju ettevõtja!"