Viljandimaa noorteprojektide konkurss

12.10.16

Viljandis oli 9.-15.aprillini 2016 36 noorsootöötajat kuuest erinevast riigist – Eesti, Läti, Bulgaaria, Rumeenia, Kreeka ja Türgi, selleks, et üheskoos õppida märkama noorte vaimse tervise probleeme ja nendega ka parimal võimalikul viisil tegelema.

Portaali peaasi.ee andmetel on vaimse tervise probleeme pea pooltel koolilastel, kolmandikul on esinenud viimase aasta jooksul depressiivseid episoode. Kes noore muresid märkab? Kuidas peab tegutsema? Millised on head lahendused ja kuidas paremini edasi minna?

Need on küsimused, millega noortega tegelevad inimesed igapäevaselt kokku puutuvad. Rahvusvaheline noorsootöötajate õpirände projekt STEP IN! eesmärk oli õppida ka erinevates riikides kasutatavaid meetodeid kasutama oma töös.  

Projekti koolitajaks-juhendajaks oli enesemeisterlikkuse coach, pikaajalise noorsootöö kogemusega Epp Adler http://www.eppadler.com/ , kes ütleb, et „Enese leidmine ongi raske. Iga noortega tegeleva täiskasvanu roll on tagada noortele eduelamus, selleks aga on kõigepealt vaja kasvatada enesekindlust ja eneseusku noortega töötajates".

Projekt viidi ellu Viljandi Maavalitsuse, Sakala keskuse ja Viljandimaa Arenduskeskuse noorsootöö valdkonnas tegutsevate spetsialistide koostööna.

Projekti toetas SA Archimedes noorteagentuur Erasmus+ programmist. Koduleht www.noored.ee 

Toimetaja: KAIRI ONG