Uudised ja teated

« Tagasi

30. jaanuaril ootame väikeettevõtjaid teemahommikule „Mis teenus on KredEx eksporditehingu kindlustus ning mida pakuvad ettevõtjale MES ja SEB Pank?“

SA Viljandimaa Arenduskeskus korraldab 30. jaanuaril teemahommiku, mille fookuses on ettevõtjale pakutavad võimalused investeeringute tegemiseks panga kaasabil ja kuidas riskide maandamiseks kaasata MESi teenused. KredEx Krediidikindlustus räägib ohtudest ja riskidest eksportimisel ning kuidas on neid võimalik vältida.

Kas mõttes mõlgub eksportimine? Kas mu ostja on usaldusväärne? Mida teha kui ostja küsib väga pikka maksetähtaega? Millele peaks mõtlema enne kui kaup teele panna? Kuidas saan kindel olla, et ostja mulle kauba või teenuse eest maksab? Kuidas kasvatada ekspordi mahtu? Näidete põhjal räägime eksportimise võludest ja valudest. Vaatame millised on lahendused väikestele ettevõtetele. Tule ja õpi teiste vigadest! 

Rahvusvaheliste turgude väljakutsetest, õppetundidest ja erinevatele olukordadele lahenduste leidmisest räägib iglusaunade tootja Creative Woodworks OÜ esindaja Priit Kallas.

Teemahommikul OSALEMINE ON TASUTA kuid vajalik on registreerimine! Registreeri end SIIN. Registreerimine avatud kuni 25. jaanuarini!

Koolitus toimub Grand Hotel Viljandis (Tartu tn 11/Lossi tn 29).

PÄEVAKAVA:

09.30 – 09.45    kogunemine ja tervituskohv

09.45 – 10.00    Viljandimaa Arenduskeskuse võimalused ettevõtja toetamiseks

10.00 – 10.30    KredEx eksporditehingu kindlustus, Kairi Vaade-Kuusemets - Väikeettevõtete eksport: riskid, takistused, lahendused. Ohud ja riskid eksportimisel ning kuidas on neid võimalik vältida. 

10.30 – 11.00    Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES), Madis Reinup – Milliseid teenuseid täna pakub ettevõtetele MES.

11.00 – 11.15    kohvipaus

11.15 – 11.30    SEB Pank, Kauri Kübar - võimalused, kuidas ettevõtte tegevuse arendamiseks raha kaasata ning millal muutub ettevõte panga jaoks laenukõlblikuks.

11.30 – 12.00    Iglusauna lugu: Priit Kallas (Creative Woodworks OÜ) räägib millised on olnud väljakutsed ekspordiga alustamisel.

12.00 – 13.00    paneeldiskussioon ja võimalus küsimusteks

 

Lisainfo:

Tiina Pitsenko

Ettevõtluskonsultant

tiina.pitsenko@viljandimaa.ee

555 02 447