« Tagasi

Mulgimaa Peremäng 2017 teeb kokkuvõtteid

Mulgimaa Peremäng 2017

Viljandimaa Arenduskeskus koos Mulgimaa ühenduste ja ettevõtjatega viis sellel suvel juba kolmandat korda läbi Mulgimaa Peremängu 19. augustil. 

Selle aastane mängupäev oli mitmekesine, tihe, lõbus, põnev, kaasahaarav ning nii palav kui tormine.  Külastatavaid punkte oli seekord 11 ja neid oli igas Mulgimaa kihelkonnas.

Saime teada, kuidas valmistada mulgi korpi ning mulgiputru ja samas ka põhjuse, miks mulk sööb üldse mulgiputru. Mulgi rahvariided selga panna oli uhke tunne ning jala- ja pearätti sidumine peaks nüüd mängijatel selge olema. Teadmine, et mulk on tark ja visa ning oskab ära kasutada kõike, mida loodus talle pakub, sai nii mitmeski punktis selgemaks.  No ja päsmeri ning kaelkooguga me ka enam hätta ei jää ja teame, mis tööd nendega teha saab.

Mängijate tagasiside oli positiivne. Nad kiitsid mulke ja nende külalislahkust – igapäev ei satu nendesse kohtadesse ja ei kuule põnevaid lugusid nii Mulgimaa ajaloost kui tänapäevast. Kinnitust sai ka fakt, et mulk on kokkuhoidev aga pigem siis kogukonna suhtes – mulk oskab oma küla, sõpru koos hoida ja nendega vahvaid ettevõtmisi koos korraldada.

Seda päeva nautisid ka mängupunktide eestvedajad ise. Nad tõid välja, et huvilisi oli piisavalt, igas punktis käis 25 – 30 inimest. Nii sai iga seltskonnaga tegeleda individuaalselt – suhelda, arutada ja vastata erinevatele küsimustele. Alati oli seltskonnas lapsi, kellele oli ka igas punktis tegevusi ning nalja ja naeru oli palju kuulda.
Mängu üks eesmärke on ka ühingute omatulu teenimine – mõni sai sellega väga hästi hakkama, kohviku hinnakiri oli selgelt välja toodud mõni teine punkt peab aga seda tulu teenimise kunsti veel harjutama.

Päeva lõpuks jõudis kohale äike ja torm ning Helme Koduloomuuseumisse jäänud mängijad jäid sinna tormivarju ning eriti põnev oli, et ringi sai käia küünlavalgel.

Usun, et päeva lõpuks sai nii mõnigi osaleja kätte tunde „ Ah selline see mulk siis ongi.." ja see ongi kõige parem tulemus.

Järgmisel aastal toimub Mulgimaa Peremängule 18. augustil. Uued mängupunktid võivad juba nüüd endast teada anda ja mängijad selle päeva kalendrisse kirja panna.

Tunne enne esiennest, perän tõisi (Helme)

Rohkem pilte leiad Facebookist Mulgimaa Peremäng lehelt.

Mängu eestvedaja

Jaanika Toome

Viljandimaa Arenduskeskus

Kodanikeühenduste konsultant

mob : 5788 0245

jaanika.toome@viljandimaa.ee