Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi- ja Järvamaa noorte suvekooli kokkuvõtted

12.-14.06.2017 toimus Viljandimaal Venevere Puhkekeskuses Järva- ja Viljandimaa aktiivsete noorte suvekool.

Kokku osales kahest maakonnast 28 noort vanuses 13-19, esindatud olid 10. kooli õpilasesindused ja mõlema maakonna Noortekogud.

Kolme päeva jooksul koolitas noori Improteater Impeerium, üheskoos mõeldi välja uusi ideid, jagati oma kogemusi, muresid ja parimaid praktikaid, toimusid noorelt-noorele koolitused, viidi läbi väitlusturniir, tehti plaane tulevikuks ja muid ettevõtlikkust arendavaid tegevusi.

Ühe ettevõtlikkust arendava tegevuse käigus oli noortel ülesandeks teha suvekooli lõpukõne, mis on ilus kokkuvõte suvekoolis toimunu kohta:

Head suvekoolis osalejad ja juhendajad!

Me oleme siin, Veneveres, veetnud vahvad kolm päeva, nautides head seltskonda, lahendades põnevaid ülesandeid ja genereerides uusi ideid. Me oleme loonud uusi üritusi, esemeid ja kõike muud, mida Teil, nutikatel ja innovaatilistel noortel, pähe tuli ning lisanud neile vastavalt lauamängu nõuetele ka mitmeid variatsioone. Me oleme väidelnud, mida paljud tegid esimest korda, seega oli see nende jaoks täiesti uus kogemus. Õppisime selgeks tantsu ning mängisime palju lõbusaid mänge, kus sai arendada loovust ja ragistada ajusid. Jagasime ideid ja kogemusi, andsime nõu ja julgustasime üksteist seoses õpilasesinduse tegevusega. Kõik, kes polnud varem siin puhkekülas käinud, said selle toreda kohaga tutvuda ja sellest natuke aimu ning arvatavasti tahavad siia ühel päeval ka naaseda. Me oleme oma naabermaakonnast saanud uusi tutvusi, mis on vajalik ühtse Eesti toimimiseks. Lõime sidemeid kümne kooli vahel ning mõtisklesime erinevate viiside üle, kuidas neid koole ühendada ja koos tegutseda. Eelkõige õppisime tegema koostööd ning saime selgeks, kui oluline roll on tugeval ja aktiivsel meeskonnal.

Siia suvekooli tuli kokku Järvamaa ja Viljandimaa koorekiht. Teie, kallid noored, olete Eesti tulevik, mis tähendab, et kui teie olete innovaatilised, aktiivsed ja kindlate sihtmärkidega, on seda ka meie kodumaa. Te olete siiani olnud tublid, kuid me kogunesime kolmeks päevaks siia, et teist saaksid veel tublimad inimesed ning mina isiklikult ei kahtle, et teist need ka saavad.

Kahjuks on meie suvekool lõppemas, kuid see ei tähenda, et lõppema peaks teie loomingulisus uute ideede suhtes. Me oleme kindlad, et te olete siit kaasa saanud midagi, mida te varem või hiljem oma elus rakendada saate. Te olete ääretult asjalikud ning me loodame siiralt, et see suvekool on teid inspireerinud, motiveerinud ning me kuuleme teie üritustest, leiutistest ja ideedest juba üsna pea. Tegevusterohket, sisukat ja sooja suve teile!
Triin Aasa

Noored pidasid kahe maakonna suvekooli väga vajalikuks ja avaldasid soovi seda korraldada ka järgnevatel aastatel.

Pildid suvekoolist on nähtaval siin

*Suvekooli korraldasid Järvamaa Arenduskeskus ja Viljandimaa Arenduskeskus, rahastas Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond.