Viljandimaa Mentorklubi

Kui soovid investeerida endasse ja ettevõtte arengusse, siis kandideeri Viljandimaa ettevõtjate mentorklubisse. Oled oodatud osalema, kui Sinu ettevõtte vanus on kuni kolm aastat (erandkorras ka kauem tegutsenud ettevõte).

Mentorklubi kohtumiste  raames toimuvad ettevõtlusalased koolitused, suhtlus mentorite ja teiste ettevõtjatega ning külastatakse põnevaid ettevõtteid.

 

Iga  alustav ettevõtja saab endale personaalse mentori, kes on abiks ja toeks eesmärkide saavutamisel. Tutvu mentoritega SIIN

 

Mentorlusprogrammi ehk mentorklubide eesmärgiks on:
 • omandada uusi teadmisi läbi koolituste;
 • suurendada ettevõtlusalaseid teadmisi ja laiendada kontaktvõrgustikku;
 • saada ja jagada kogemusi;
 • analüüsida koos mentoritega oma ettevõtte väljakutseid, erinevaid vaatenurki ja arvamusi.

Mentorlusprogrammis osaleb:

 • 8-12 Viljandi maakonna alustavat ettevõtjat
 • 6 mentorit, kelleks on kogemustega ettevõtjad.

Mida annab mentorlusprogramm?

 • 5-6 kasulikku ühisüritust
 • Mentorklubi jooksul korraldatakse 5-6 erinevat üritust– kontaktüritused, ühe- või kahepäevased seminarid, õppereisid jms., millest kaks päeva toimuvad koos Saaremaa mentorklubiga. Mitmed üritused on kahepäevased ning sisaldavad erinevate maakondade ettevõtete külastusi.

   

Isiklik mentor kogenud ettevõtja näol

 • Iga mentorklubis osalev mentii saab konkreetse mentori, kellega ka väljaspool klubi toimumise aega on võimalik personaalselt oma ettevõtte teemadel suhelda. Mentori roll on pakkuda oma juhendatavale inspiratsiooni ja indu, jagades oma kogemusi ning aidates alustaval ettevõtjal oma tegevuses tõusta uuele tasemele.

   

Laiem suhtlusvõrgustik

 • Mentorprogrammi tegevustes osaledes tutvud teiste alustanud ettevõtjatega oma maakonnas ning saad jagada kogemusi ettevõttega alustamisest ja arendamisest. Koostöövõrgustik ühiste eesmärkide seadmiseks.

   

Tutvu ka koolitaja-coach Raimo Ülavere soovitustega mentorile ja mentiile SIIT.

 

 Järgmine mentorprogramm alustab kevadel 2021. Hoia meie uudistel silma peal!

Mentorprogrammi kohtumiste kuupäevad:

13.-14. veebruar 2020, avakohtumine – Mentorklubi tutvustus, eesmärkide seadmine, plaani koostamine. Koolitaja Elmo Puidet. Koolituspäevad Tartus Dorpat konverentsikeskuses. Toimuvad ettevõtete külastused Tartus.

11. märts 2020, tootearendus, bränding ja reklaam, koolitaja Kerstin Raidma on loovagentuuris Tabasco OÜ loovjuht ning õpetab EKAs tudengitele reklaamigraafika ja brändingu telgitaguseid. Koolitus toimub Viljandimaal (asukoht täpsustamisel) koos Saaremaa mentorklubilistega.

14.-15. aprill 2020,  turundus - "Nullist sotsiaalmeedia selgeks koos Sven Nuumi ja Teet Torimiga". Sven ja Teet on toidusegude ning smuutid Boost Yourselfi brändina müünud mitmesse rikki. Koolitus toimub (asukoht täpsustamisel) Saaremaal koos Saaremaa mentorklubilistega.

7. mai 2020, koolitus osalejate valitud teemal ning mentorklubi kokkuvõtted. Päev toimub Viljandis (asukoht täpsustamisel).Varasemad osalejad on hinnanud kohtumistel kogemuste jagamist ja üksteiselt õppimist, uute mõttekaaslaste leidmist ning koostöö suurenemist. Hea võimalus on küsida otse koolitajatelt, osalejatelt tagasisidet enda teenuste/toodete kohta, mille läbi on saadud uusi arendusideid ja kliente. 

Mentorprogrammis osalemine maksab 50€ ettevõtte kohta.  Programm ei kata transpordikulu (va õppereis) mentorklubi toimumise kohta. Osalustasu eest on tasutud majutuse-ja koolituspäevade toitlustuskulud. Arve osalemise kohta saadetakse ettevõttele hiljemalt üks nädal enne esimest koolituspäeva, siis kui mentorlusprogrammis osalejate nimekiri on kinnitatud.

Osalemiseks: Registreeri end SIIN hiljemalt 02. veebruariks 2020!

Küsimuste korral helista telefonil 5788 0445, või kirjuta e-posti aadressile kaja.laats@viljandimaa.ee

Mentorklubi üritused on suunatud mentorliikumise arendamisele maakonnas, SA Viljandimaa Arenduskeskuse eestvedamisel. Mentorklubi tegevusi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainformatsioon:
Kaja Lääts
Mentorlusprogrammi Viljandimaa projektijuht
Viljandimaa Arenduskeskus
Tel: +372 433 0593
E-post: kaja.laats@viljandimaa.ee