Halliste kihelkond

Halliste kihelkonna mängupunktide asukohad. Sõitu võid alustada sealt, kust isa tahad. Järjekord ei ole oluline. Lisa infot mängupuntide tegemiste ja päeva kohta leiad meie FB Mulgimaa Peremäng Hallise kihelkond lehelt.

 

 

 

 

  1. Rimmu Külamaja

Meie juures saad vanaviisi pesu pesta – ikka nii, et kaelkookudega jõest vesi pesupalisse ja seebiga pesu pesema. Pesulaud on ka heaks abiliseks. Pesu saab kuivaks väänata „Riga" pesumasinat kasutades.

Kontakt: Anneli Pälising, tel. 5024315

 

  1. Mulgi Külamuuseum ja Uue-Kariste Külamaja

Tule Mulgi Külamuuseumi vanu talutöid tegema. Saab niita heina, päsmeriga kaaluda, kahemehesaega saagida, söetriikrauaga triikida, vesikäiaga nuga teritada. Lapsed saavad mõistatada, põnevaid esemeid uudistada ja  külakiigel kiikuda. Uue-Kariste rahvamajas avatud Karini kodukohvik.

Kontakt: Eda Niin, tel. 5204 205

 

  1. Abja Päevakeskus

Asume Abja-Paluojal, Pärnu mnt 10. Kes mäletab seda maja vanast ajast, siis asus siin väga populaarne söökla. Peremängu raames sööme kama enda jahvatatud jahust, teeme võid,  teeme kasevihtasid ja saab proovida, kuidas töötab tänapäevane tikkimismasin.
Küpsetame karaskit ja keedame mulgi putru, et kõhud oleks täis, tuju hea. Maitseme kuusevõrse- ja kadakasiirupit.

Kontakt: Mari Saarela, tel. 5210315

 

  1. Abja Muuseum

Abja muuseumi hoone on rikkaliku ajalooga. Algselt ehitatud pangaks, seejärel töötas seal aastaid postkontor ja käesolevalt on saanud sellest Abja muuseum. Saame tuttavaks raha ajalooga Eestis ja uurime rahatähti. Kirjutame sulepeaga kirja, paneme posti.

Kontakt: Kerstin Rei, tel. 55560847

 

  1. Penuja Külamaja

Ootame teid Penuja külamaja juures- ilus kollane maja mäe otsas, mille vastas on veekogu. Just seal järve ääres toimub sellel päeval kalapüük ja kalade söötmine. Veel saame toita kanasid, selleks peame sagirauaga heina purustama. Hein tuleb muidugi endal niita, kas muruniiduki, -traktori või  vikatiga. Veel on kavas kivikaalumine.

Kontakt: Reet Paju, tel.56638655

 

  1. Uue-Vaida talu ja Kajalmiine salvi- ja kreemikoda

Meie kreemid ja salvid valmivad käsitööna ja koosnevad looduslikest koostisosadest. Kasutatud ravimtaimed on korjatud meie endi poolt Mulgimaalt. Peremängu raames saab meie juures ära arvata lihtsamaid ravimtaimi ning valmistame koos ümbrusest korjatud taimedest maitsesoola. Soovi korral saame kohe seda proovida ka näiteks kartuli praadimisel ja maitsevõi tegemisel.

Kehakinnituseks pakume nõgesesuppi ja jäätist angervaksasiirupiga ning ka muud, mida sel hetkel kasvab ja söögiks valmistada saab.

 

Kontakt: Maili Lillepõld, tel. 51920777