Paistu kihelkond

  1. Heimtali Loomestuudio

Ka sel aastal saavad peremängus osalejaid käed saviseks teha. Tegevused seotud kõik ikka saviga: võimalus potikedral ennast proovile panna või lihtsalt  savitükist kaussi, taldrikut, seebialust, kaelaehet valmistada.

Kontakt: Külli Allikvee, tel. 56653819

 

  1. Heimtali mõis

Tutvustame Heimtali mõisa häärberi nelja korrust, kus igal midagi toredat: rikkalike varudega muuseumituba, puutöökoda, mõisaaegseid originaalesemed. Ringkäigul saab ülevaate, mis oli enne, mis nüüd. Saab jalutada mõisapargis, kuulata legende ja lugusid, vaadata unikaalset spordihoonet 15-nurkse ringmüüri vahel. Soovijad leiavad tee sepikotta ja võivad taguda oma õnnenaela. Verandakohvikus pakutakse kohvi ja kooki ning saab mõtiskleda mõisaaegsete sõnajalgade imepärasest kestvusest klaaspõranda all.

Naabriteks on Heimtali loomestuudio, kus töötab keraamik Külli Allikvee ja Heimtali Hobusekasvandus, kuhu saab minna suksusid patsutama või ratsutama.

Kontakt: Urve Mukk, tel. 56208466

 

  1. Paistu kirik

Kas tead, kus on kirikus relvaruum, võidukaar või kooriruum? Kas oskad leida üles põrgunurga, prospekti või krutsifiksi? Kirikus on, mida avastada ja mis võiks selleks olla parem, kui üks avastusmäng kogu perele. Ja kui Sa varem ei teadnud, mitu astet on Paistu Maarja kiriku tornitrepil, siis pärast meie kohtumist oled ka selle teadmise võrra rikkamaks saanud. Kirikut hüütakse palvekojaks. Kui soovid, saad süüdata küünla tänupalveks nende eest, kes Sulle on kõige kallimad.

Kontakt: Ande Lehtmets tel. 55648509

 

  1. Holstre kool

Holstre Kool ja Holstre magasiait ootavad teid nautima küla kaunist loodust. Lisaks saate peremängupäeval panna end proovile viltimises, kivide maalimises, nööbist vurri meisterdamises ja Holstre-teemalises maastikumängus. Jututoas on võimalik kuulata Juhan Kunderi jutte ja kõik soovijad saavad õppida väikekannelt. Otse loomulikult tutvustame teile rõõmuga oma koolimaja ja magasiaita. Lastele pakub tegevust kindlasti ka meie mänguväljak. Kohtumiseni Holstres!

Kontakt: Eve All, tel. 5048539

 

  1. Vana- Vallamaja talu

Meie talu asub Sultsi külas. Meie kodu on huvitava ajalooga - nimelt asus siin kunagi tõesti vallamaja ja päris talu koos suurte põldudega pole siin kunagi olnud. Praegu on see maja eelkõige kodu ja soovime külastajatele kogu perega näidata, et maal on mõnus ja tore elada. Tegevustena pakume kartulivõttu ja vibulaskmist, lapsed soovivad proovida ka kohvikupidamist. Lisaks tutvustame Mulgimaa ajalugu oma maja näitel - see on ehitatud aastal 1882 Õisu vallamajaks ja 1900 alguses toimunud haldusreformi käigus kaotanud oma algse otstarve. Siin on olnud ajutine koolimaja ja korterid valla töötajatele. Saame rääkida ajaloost, näidata ajalehefragmente, mis vana tapeedi alt välja tulid ja teeme ka väikese mõistatamismängu/näituse vanadest majapidamisesemetest, mis koos vanade hoonetega meieni on jõudnud ja mida vanasti Mulgimaal igapäevaselt kasutati.

Kontakt: Kati Koppel, tel. 56626624