Helme kihelkond

Helme kihelkonna mängupunktide asukohad. Sõitu võid alustada sealt, kust isa tahad. Järjekord ei ole oluline. Lisa infot mängupuntide tegemiste ja päeva kohta leiad meie FB Mulgimaa Peremäng Helme kihelkond lehelt.

 

  1. Kärstna mõis

Kärstna mõis on imeline koht, kus saab jalutada lummavas pargis, uudistada imeilusaid lillepeenraid ja hiigelsuuri puid.

Toimub põnev taimemäng, kus saab tundma õppida meie armsaid taimi. Jõudu saab proovile panna vanu mulgi laste mänge mängides. Võimalik on mõisamajas uudistada ja  hubases mõisakohvikus istuda.

Kontakt: Urve Kass, tel. 5262901

 

  1. Mäe-Koda

Oleme pisike kodukohvik Riidaja mõisa südames. Meie juures saad näha vanaaegsed šokolaadi pabereid ja muud vanavara. Üheskoos meisterdame töötoas pulgakooki või kommi.
Teeme tutvust martsipani, keedusuhkru ja pulgakommi ajalooga. Uudistame taimede leotisi ja erinevaid siirupeid. Saame teada, kuidas maitseb angervaksa limonaad ja mis asi on marjapaber. Kehakinnituseks pakume umbrohusuppi.
Tule kindlasti, sest meie juures saad unustamatu maitseelamuse.

Kontakt: Maarika Soots, tel: 55682051

 

  1. Christine Gild

Meie ootame teid Hummuli mõisapargis, paviljoni juures.

Kavas on erinevad töötoad, ekskursioon mõisakooli ja parki, viktoriin Hummuli teemadel, mängida saab discgolfi. Imetleda ja osta saab imeilusat kohalike naiste käsitööd ning kohalike ettevõtete toodangut. Avatud kohvik, kus kõhtu saab täita mulgimaitsetega.

Christine Gildi eesmärgiks on koondada oma ridadesse inimesed, kes huvituvad mulgi kultuuri säilimisest ja alalhoidmisest, lisaks koondame kohalikke käsitöölisi ja viime läbi mitmesuguseid koolitusi nii käsitöö kui muidu silmaringi laiendamiseks.

NB! Vihmase ilma korral Hummuli külakeskuses.

Kontakt: Tiiu Voitk, tel. 58586732

 

  1. Barclay de Tolly mausoleum

Barclay de Tolly mausoleum on matmiskabel Jõgeveste mõisa kalmistul. Kabel püstitati väejuht Michael Barclay de Tollyle matmiseks. Skulptuuride ja ehisdetailide rohkuse ning fassaadide liigendatuse tõttu on seda kabelit kutsutud ka mausoleumiks. Praegu on kabel osa muuseumist.
Perepäeval tutvustame lähemalt muuseumi ekspositsioone. Räägime hoone arhitektuurist ja huvitavaid lugusid kuulsa väejuhi elust.

Kontakt: Estike Uibopuu, tel. 5139065

 

  1. Riidaja Käsitööring

Meil saab mängida Äraarvamise mängu, kus on vanad käsitöö tegemiseks vajalikud tööriistad, meisterdada ja kohvinurgas mõnusalt aega veeta. Toimub õnneloos ning osta ja näha saab erinevaid  käsitööesemeid.

Kontakt: Eve Toompalu, tel. 56649623

 

  1. Helme Koduloomuuseum

Helme Koduloomuuseumisse on võimalik tulla tutvuma põllutööriistadega, millega meie esivanemad on maad harinud. Astuda sisse saun-elamusse ja kiigutada väikelaps hällis unele. Leida üles pilt koorijuhatajast, kes käis Helme kihelkonna laulukooriga esimesel üldlaulupeol. Lugeda luuletust "Mulgimaale" ja ENSV aja ruumis saab üles otsida tõestuse, et "photoshop" oli juba siis kasutusel.

Lisaks sellele saavad külastajad mõistatada ja kokku panna vanasõnu ning fotokildude järgi muuseumis esemeid otsida ja tuvastada.

Kontakt: Sirje Meltsas, tel. 5662 5102

 

  1. Taagepera Käsitööselts

Meie juues saab punuda säärepaelu, et nendega oma jalgu ehtida. Just nii nagu vanasti mulgid seda tegid. Saab teada, mida räägivad meie need paelad. Uskuge, neil on oma salakeel ja see on põnev. Väiksemad saavad joonistada ja mängunurgas ennast proovile panna. Poisid on oodatud puutööd tegema.  Vanemad saavad aega veeta kodukohvikus.

Taagepera Külaselts tähistas juba seitsmeteistkümnendat sünnipäeva. Meie külamajas tegutseb savikoda ja käsitöökamber.

Kõik toimub õues ja vihma korral oleme telgi alla.

Kontakt: Eda Kallas, tel. 51941343