Selleaastane kodanikuühenduste tänupäev toimus 26. novembri õhtul Metsküla külaplatsil. Sündmus viidi ellu Vastemõisa piirkonna aktiivsete inimeste abiga.

Kohal oli 20 MTÜd, ligikaudu 50 inimest

Vaata fotogaleriid siit.

AASTA TEGU 2020

Sellel aastal ühtisid komisjoni ja „Sakala" lugejate ehk rahvalemmik arvamused

Holstre järve ujumiskoha puhastamine ja laiendamine    

Holstre Külaselts on iga aasta muutnud järve randa atraktiivsemaks – seal on mänguväljak, uus liiv, pingid ja prügikastid. See on toonud randa järjest rohkem külastajaid, kes ei mahtunud enam turvaliselt suplema, samuti kippus kitsaks jääma vettemineku koht. Seega oli vaja rohkem võsa maha võtta. Külarahva koostööna valmis sügiseks 10 m võrra laiendatud, puhastatud ja planeeritud liivarand.  Erinevate korrastustööde käigus tekkinud maakividest valmis ka pikk kiviaed. Holstre järv on Viljandi vallas väga suure hulga inimeste poolt kasutatav ujumise- ja puhkamise kohana.

Komisjon valmis välja 5 tegu, mis on kogukondadele tähelepanuväärset mõju avaldanud ja aidanud teadvustada kodanikualgatuse tähtsust meie kogukondade arengus.

Ülejäänud Aasta Tegu nominendid olid

Viljandi Hoovifestival 2020

Tänasel suvel valdas Viljandit ja Eestit trend, et toimuma pidanud kultuurisündmused ja festivalid jäid enamikus pidamata. Juuli alguses tühistati Viljandis toimuma pidanud Hansapäevad ja Kohvikuteöö - see sütitas Viljandi Tartu tänava alguse aktivistides leegi, et midagi vahvat siiski oma kogukonnaga korraldada. Saadi kokku - Rüki Galerii, Mulksu, Vinosfairi tegijad ja otsustati - Teeme ära. Leiti esinejad, tehti reklaami, sisustati mõnus hoov ning 16-19. juulil toimus Viljandi esimene hoovifestival. Kolme päeva jooksul toimus palju erinevaid tasuta kontserte, külastajaid oli kohale tulnud 1500 ringis.

Viljandi õhtune maastikumäng (VÕMM) 

V.Õ.M.M.'i toimus 26 septembri õhtul Viljandi linnas, kus võistkondadel tuli lahendada erinevaid ülesandeid - elustamine, auto pidurdus teekonna määramine, kriisipaki kokku panemine, prügi sorteerimine jne. Osalejaid on ligi 150 inimest.
Sündust toimus erinevate asutuste koostööl MTÜ Päikesekillu Perekeskus , MTÜ Viljandimaa Abipolitseinikud ja Politsei- ja Piirivalveamet Lõuna prefektuur Viljandi politseijaoskond.
See mäng on väga heaks näiteks, kuidas erinevate organisatsioonide koostöös saab meile olulist teavet ja oskust mänguliselt ja lõbusalt edasi anda.

Vana-Kariste Külaseltsi/koolimaja katuse renoveerimine  

Vana-Kariste külaseltsi liikmed on tõeliselt kokkuhoidvad ja toimekad seal kaugel Viljandimaa serval. Nende hallata on suur külamaja, kus nad on oma jõududega uuendanud kööke, WC'd. Pikalt tegi neile muret koolimaja katus (480 M3). Otsiti lahedusi, kirjutati projekte, leiti omafinatseering ja sellel suvel tehti see töö ära. Nüüd on külamajal uhke ilus punane katus ja päästetud on ajalooga maja.
Kuulsad on ka selle küla kõrvitsa- ja kurgikasvatajad. Kui vaja, siis viivad nad lausa suure autokoorma täie kõrvitsaid Maale elamise päevale. Ühised lastelaagrid ja õpitoad toovad külarahva ikka külamajja kokku.

OTT turg Suure-Jaanis

OTT turg sai alguse Lysell Lohvart-Urve eestvedamisel. Alguses tegutseti Facebooki keskkonnas "Suure-Jaani OTT"grupis. 18.-22. mail toimus Suure-Jaani linnas turuplatsil esimene OTT'i turg, mis sai koheselt laia heakskiidu. Edasi toimusid OTT kohtumised üle nädala. Need kohtumised olid alati rõõmsad ja pikemaid jutuajamisi täis. OTTide põhimõte on see, et tullakse kokku ning turg kestab 1-2 tundi. Hea oleks, kui tootjad ja tarbijad on OTTi lehe kaudu juba omavahel ühendust võtnud (tellimused esitatud) ning kauba kättesaamine toimub laadal. See hoiab kokku aega ning annab tootjale kindluse, et tema kaupa ostetakse. Nüüd sügistalvisel perioodil kolis OTT taas Facebooki keskkonda.

Tänupäeva läbiviimist toetasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Viljandimaa Omavalitsuste Liit