Tarvastu kihelkond

Tarvastu kihlekonna mängupunktide asukohad. Sõitu võid alustada sealt, kust isa tahad. Järjekord ei ole oluline. Lisa infot mängupuntide tegemiste ja päeva kohta leiad meie FB Mulgimaa Peremäng Tarvastu kihelkond lehelt.

 

  1. Mõnnaste Meirei, Mõnnaste külas

Mõnnaste küla on Viiratsi poolt tulles Mulgimaa väravaks. Mängus osalejaid ootame Lohu talu maadel asuva, endise Mõnnaste meierei juures. Osalejatega koos viime läbi vana aja meeste ja naiste tööde töötoad, teeme näputööd, valmistame Mõnnaste mõnusaid mulgiampse ning ehk mahub päeva veel midagi põnevat. 

Meireis on avatud ühe päeva kohvituba, kus saab maitsta meie küla perenaiste küpsetisi koos maitsva kohviga. 
Mõnnaste meierei päevakava:
12:00 Mõnnaste küla uue lipuväljaku avamine ja mulgi lipu heiskamine.
12:30-15:00 talu- ja käsitöö töötoad, vikatiga niitmine, puude lõhkumine, paelte punumine, mulgi mängud ja laulud.
16:00 vihtade valmistamise töötuba ja saunakombed ning sauna kütmine.Kes soovib, saab hiljem ise ka suna minna.
18:00 päeva lõpp.
Kohapeal toimetab külapreilnade kohvituba, soovijatele avatud päevapiltnik, mekkida saab Mõnnaste mõnusaid maitseid ning näha taluloomi ja linde.
Soovitus on karmanise kaasa võtta sularaha hääde ampsude toetamiseks.
Mõnnaste Mulgimaa peremängu toetab Kohalik Omaalgatuse programm.

Kontakt: Krista Habakukk, tel. 55533990 ja Karmen Rosental, tel. 5275406

 

  1. Tarvastu Käsitöökoda

Tarvastu käsitöökoda avas uksed 2009. aasta jaanuaris. Kohe algusest peale on ruumid kujunenud mõnusaks käsitööpesaks, kus tehakse näputööd hoole ja südamega. Toimuvad erinevad käsitöökursused, kus õpitakse ja õpetakse Mulgimaa käsitööd.
Peremängu ajal saate ennast proovile panna erinevates käsitöö tegevustes - näiteks kangastelgedel kudumine ja kassikanga kudumine. Kaasa saab osta kohalike käsitöömeistrite tooteid

Kontakt: Aili Anderson, tel. 56682230

 

 

  1. Pika talu, Tinnikuru küla

Lambakasvatus, savitööd.
Tallu tulid esimesed Gotlandi lambad 2009. aastal, sest tahtmine oli suur. Lambad said võetud, et hooldada maastikku, samuti unistas perenaine oma lambavilla olemasolust, et sellest enda käsitööesemeid valmistada. Tänaseks päevaks on maastik hooldatud ja käsitöötooteid on valminud palju. Peremees õpis lisaks lihatehnoloogiks ja nüüd valmivad tema käe all mitsvad vorstid ja lambalihatooted.
Lisaks kõigele valmistab perenaine veel savist tarbeesemeid - kausid, tassid jne.
Peremängu ajal saab jälgida lammaste elu, mõnele isegi paigi teha. Lammastele võib kaasa võtta leiba. Müügiks on lambanahad, lõngad, savitooted ja muidugi need maitsevad liharoad.

Kontakt: Mati Valli, tel. 5091772

 

  1. Kitsi-Tamme talu, Kuressaare küla

Meie talu on seotud naisriigikaitselise liikumise rajaja Mari Raamotiga. Talus räägime teile tema tegemistest, lisaks on kõigil võimalus osa võtta interaktiivsest kultuuriloolisest mälumängust. Väike matkarada viib mängijaid Laiakivile kamakäkki sööma ja "Kodukotust" laulma.

Kitsi- Tamme talu programm

Terve päeva toimub kultuurilooline pildimäng Mari Raamoti kui naiskodukaitse organisatsiooni rajaja elulooliste tähiste tundmise mäluproovist.
Lastel on võimalus mängida ajastule kohaseid kivi-, lehe ja pulgamänge. Osa saab Naiskodukaitse Sakala ringkonna tegemistest.
Maitseelamuseks saab ampsata naiskodukaitsjatele kohaselt priimusel küpsetatud pannkooki.

Kell 13.30; 15.00 ja 17.30 pakuvad Märt ja Maiu Laiakivil kamakäkki ning laulavad ja ka tantsivad üheskoos mängulistega Tarvastu hümniks kujunenud "Kodukottust". NB! Laiakivile tuleb minna mäest alla mööda kopli veert.

NB! Väike taskuraha ei tee paha.

Kontakt: Merike Tulp, tel. 56983842

 


 

  1. Suislepa tuulik

Tuulik on imeliselt restaureeritud ja ootab külastajaid. Tule vaata ringi veskis asuvas kalateemalises muuseumis ning puhka jalga ja täida kõhtu hubases kohvikus. Lapsed saavad lustida mänguväljakul. Kellel huvi saab teha väikese paadisõidu Õhne jõel.

Kontakt: Ave Grossthal, tel. 5274777

 

 

  1. Mustla Rahvamaja


Meie juures saab mängida suurt lauamängu "Reis ümber Mulgimaa", mis on valmistatud puidust ja viktoriini Mulgi Peremäng 2020, kus on 10 küsimust Tarvastu kihelkonna kohta. Kontrollvastused on kohapeal kohe olemas.

Nobedate näppude voorus saab igaüks omale meisterdada mulgi mustriga seinakaunistuse. Meil on olemas fotosein, kus saab pildi teha endast või oma perest. Enda suurepärase toodanguga on meie juurde tulnud ka Mulgimaa kohalikud väiketootjad.

Tegevused on planeeritud kontaktivabalt ja seatud üles piisavalt pikkade vahemaadega. Kui ilm lubab toimub kogu tegevus õues maja ees, kui aga mitte seame ülesanded üles rahvamaja suurde saali.  

Kõik kasutatavad töövahendid ja pinnad desinfitseeritakse peale igat kasutuskorda! :)

Kontakt: Kristiina Oja, tel. 5342 1029